Hulusi BOYRAZ

Malatya Büyükşehir Belediyesi ticari iştiraki olan şirketimiz, 1990 yılında kuruldu. 24 yıldır faaliyetlerini başarıyla sürdüren Esenlik’te, 2013 yılı ciromuz 251 milyon TL’ye çıktı. Çalışan sayımız 3000’e yaklaştı. Bölgede hızla büyüyen dinamik bir güç olarak, inşaat, toplu konut, süpermarketler, gıda, kimya, beton elemanları, sosyal tesisler, temizlik işleri olmak üzere farklı alanlarda yatırımlarımız bulunuyor. Çeyrek asırlık başarılı serüvenimizin ardından, son dönemde, birikimimizi özellikle yerli üretime dönüştürüyor, markalaşıyoruz. Perakende, gıda, kimya, beton elemanları, inşaat-emlak sektörlerinde ‘Esenlik, Nergis, Epak, Meston’ markalarımızla üretim yapıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın talimatıyla projelendirdiğimiz Kayısı Konsantre Fabrikasını da yatırımlarımız arasına kattık. Hedefimiz, kurulu işletmelerimizi yenileyerek daha da geliştirip güçlendirmek ve bunun yanında sürekli yeni yatırımlara yönelmektir. Amacımız, bölgemizin ve insanımızın gücüne güç katacak bir değer olmaktır.    

Beton Elemanları Fabrikamız Bölgemize Hitap Edecek Kapasiteye Ulaştı

70 bin m2’lik alan üzerinde kurulu Beton Elemanları Fabrikamız, altyapı ve üstyapıda bölgeye hizmet vermektedir. Tesisimiz, ürettiğimiz ürünlerin renk ve desenlerdeki çeşitliliği ile sektörünün ilkleri arasında yer almaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük tesisi olma özelliğine haiz Beton Elemanları Fabrikamız, Malatya ve bölge belediyelerinin altyapı ve üstyapı ihtiyaçlarını karşılamanın yanında, özel sektöre de ürün tedarik etmektedir. Son beş yıl içinde yaptığımız yeni yatırımlarla Esenlik Karo Fabrikası geliştirilerek, alanında örnek bir yapı haline gelen Beton Elemanlarına dönüştürüldü. Beton Elemanları Fabrikamız bünyesinde, karo, kilit taşı, kompozit kilit taşı, beton boru, kumlamalı taş, kent mobilyaları üretim tesislerimiz hizmet vermektedir. 'Uygar kent için uygar çevre' felsefesiyle hareket ediyoruz ve ürünlerimizi bu anlayışla geliştiriyoruz. Bölgemizin modernizasyonunda Meston adı ile Esenlik imzası varolacak. 

Konut Alacaklar ‘Esenlik’  Markasına Öncelik Tanıyor

Esenlik olarak, 144 dairelik bir proje olan Yeşilkent Konutları ile başlayan konut atağımıza, yeni projelerle devam ediyoruz. Yeşiltepe Mahallesi’nde, 14 bin m2 alana yaptığımız “Yeşilkent Konutları” vatandaşlarımızdan büyük rağbet gördü. Uygun fiyat ve ödeme koşulları ile ön plana çıkan Yeşilkent Konut satışlarımız hızlı bir şekilde sonuçlandı. Hemen akabinde İnönü Mahallesi Kömür Tevzi alanına “Elit Park Konutları” projemizin startını verdik. Esenlik inşaat olarak emlak sektöründe büyük bir atılım daha gerçekleştirilmiş oldu. Elit Park, İnönü Mahallesi Eski Kömür Tevzi alanında konut ve sosyal alan projesi olarak toplam 14.328 m2 alanda 180 daireden oluşuyor. Projemiz, konut alanında da güvenin, uygun fiyat ve kalitenin adresi oldu. Satışına başladığımız prestijli bir proje olan Elit Park Konutları'mıza da talep yoğun, şimdiden birçok dairemiz satılmış durumda. İnşaat-Emlak Müdürlüğümüz ve Beton Elemanları Fabrikamız ile özellikle Malatya’mızın yenilenmesi, modern bir şehre dönüşmesi çalışmalarında aktif olarak yer alıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin yol kaldırım ve aydınlatma çalışmalarında, kanalizasyon ve su şebeke hatlarının yenilenmesinde Esenlik damgası var.

Esenlik Süpermarketleri Bölgenin En Değerli Perakende Zinciri

Süpermarketlerimizde önceliğimiz, ürün ve hizmette kalite ile uygun fiyattır. İnsanımıza kaliteli ürünleri uygun fiyatlara ulaştırmak için hizmet ağımızı her geçen gün geliştiriyoruz. Malatya'dan sonra Adıyaman ve Kahramanmaraş'ta da şubeler açarak büyüyen Esenlik Süpermarketleri,  bölgesel bir güç olma yolunda hızla ilerlemektedir. Şube sayımızı 36'ya çıkararak perakende sektörünün bölgedeki öncüsü olduk. Malatya ve çevre illerde, ilçeler de dahil olmak üzere, sürekli yaptığımız fizibilite çalışmalarımızın neticesinde, bu iş için olgunlaştığını tespit ettiğimiz bölgelerimizde şube açmaya devam edeceğiz.

 

En Uygun Fiyatlara ‘Güvenilir Ürünler’  Sunuyoruz

 

Müşterilerimizdeki süpermarketlerimize olan teveccühün kaynağında, aynı zamanda güven unsuru ön planda. Bakliyat, baharat, zeytin, şeker gibi temel gıdaları kendi tesislerimizde, gıda mühendislerimiz kontrolünde paketleyip, satışa sunuyoruz. Et ve et ürünlerini yine kendi tesislerimizde özenle hazırlayıp müşterilerimize sağlıklı bir şekilde sunuyoruz. İşletmesini şirketimizin yaptığı Canlı Hayvan Pazarı'mızdan hayvanların temini, modern kesimhanelerde kesimi ve etlerin Et Entegre ve Üretim Tesisi'mizde hazırlanmasına kadar tüm süreçleri şirketimiz bünyesinde gerçekleştiriyoruz.  Veteriner hekimlerimiz ve gıda mühendislerimiz kontrolünde, modern entegre tesisimizde hazırlanan etler, vakumlu poşetlerde, soğutmalı araçlarımızla marketlerimize ulaştırılıyor. Sektörde en önemli konulardan biri olan ‘güvenilir gıda arzı’ kavramına büyük önem veriyor, bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızın meyvesi olan Nergis, ülkemiz gıda sektöründe, sağlıklı ve güvenilir ürünlerin adı olarak bizi temsil edecek. İç ve dış piyasalara arz çalışmalarını başlattığımız markamız, sucuk, kavurma, tereyağı, köfte, bakliyat, baharat ürün gruplarıyla hatırı sayılır bir noktaya gelmiş bulunuyor.

 

Kimya Fabrikamızda Kendi Ürünlerimizi Üretiyoruz

 

Birinci Organize Sanayi Bölgesi'nde kurduğumuz, 2500 m2 kapalı alana sahip Esenlik Kimya Fabrikası’nda, test aşamalarını tamamladık ve kısa sürede üretimi aktif hale getirdik. Fabrikamız, günlük 50 ton üretim kapasitesiyle çalışmalarını sürdürüyor. Sıvı bulaşık deterjanı, yumuşatıcı, çamaşır suyu, genel temizleyici ve endüstriyel temizlik ürün gruplarında Epak ve Esenlik markalarımızla piyasaya sürdüğümüz ürün çeşitlerimiz 100’e yaklaştı. Özellikle Epak markamızın, temizlik ürünleri piyasasında yurtiçi ve yurtdışında önemli bir yeri olacağına inanıyoruz. Esenlik olarak kendi ürettiğimiz ürünlerin süpermarketlerimizin dışında da iyi bir pazara sahip olacağına inanıyor ve bu yönde çalışmalar yapıyoruz. Epak Temizlik Ürünleri hem iç piyasada önemli bir yer edinecek, hem de dışarıya önemli bir ihracat kalemimiz olacak.    

 

Kayısı Konsantre Fabrikamızı Çok Yakında Kuruyoruz

 

Esenlik olarak, tarım ürünlerinin, sanayi ürünleri arasında hak ettiği yeri alması için dev bir yatırıma imza atıyoruz. İlimizin önemli gelir kaynaklarından, öz sermayemiz kayısıya önemli çözümler üretmek için, 25 Milyon TL değerinde, 66 dönüm alana Meyve Suyu Entegre Tesisi kuracağız. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır'ın talimatıyla, kayısı üreticilerimiz başta olmak üzere, diğer meyve ve sebze üreten çiftçilerimiz için büyük ihtiyaç olan fabrikamızı, Organize Sanayi Bölgesi'nde 66 dönüm arazi üzerine kuracağız. Kurulacak bu fabrikada, ilimiz ve bölge tarımında oldukça önemli üretim kapasitesine sahip olan kayısı, elma, üzüm, şeftali, vişne üretimlerinden elde edilecek ürünler değerlendirilecek. Bu proje ile, özellikle kayısıda kuru olarak işlenemeyen (dolu yarası, çilli, kalibresi küçük, vs.) ürünlerin ekonomik değeri de arttırılmış olacak. Ayrıca bu tesisimizde, kayısıda don olayının yaşandığı yıllarda salçalık domates, biber gibi ürünleri çiftçilerimize ekim yaptırarak alternatifli ürün üretimi teşvik edilecek ve bu ürünler de kurulacak tesisimizde değerlendirilecek.

Tüm hizmet alanlarında, gerçekleştireceği yeni projelerinde, bölge insanını ve ülkesini her zaman en önde tutan, özellikle yerel üretime odaklanmış, yereli destekleyen anlayışıyla, geleceğe halkıyla beraber güvenle ve istikrarla yürüyen bir güç olarak,  ESENLİĞE "GÜVENMEKTE HAKLISINIZ".

 

Hulusi BOYRAZ

Esenlik Genel Müdür