HABERLER / DUYURULAR
Malatya'da Ramazan
Esenlik Genel Müdürü Boyraz, TRT Gap Radyosu’na Konuk Oldu.
30 Temmuz 2012 Pazartesi / 1101 Kişi Okudu
Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz TRT Gap Diyarbakır Radyosu’nda Arzu Duraner’in hazırlayıp sunduğu “Günle Gelen” programında Ramazan ayı ile ilgili soruları yanıtladı.
Esenlik Genel Müdürlüğü’nde yapılan programda program sunucusu Murat Çoküreten’in sorularını yanıtlayan Boyraz; “Bu mübarek ayın coşkusunu Malatyalılara yaşatmak için kurum olarak farklı alanlarda etkinliklerimiz devam ediyor. Esenlik olarak Belediye Başkanımızın talimatıyla Ramazan ayının vazgeçilmezi iftar çadırının organizesini yapıyoruz. Malatya Yeni Camii yanında açılan iftar çadırında Ramazan ayı boyunca her gün 1.500 kişiye iftar yemeği veriyoruz. İftara bir saat kala Malatya İl Müftülüğü tarafından görevli hocalarımız Kuran'ı Kerim okuyor ve sohbet programı gerçekleştiriyor. Ayrıca İftar çadırı ön kısmında yine iftar öncesi Malatya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Mabesem tarafından Musiki dinletisi gerçekleştiriliyor” dedi.
Manevi duyguların bu ayda çok fazla önem kazandığını belirten Boyraz; “Her yıl geleneksel olarak Süpermarket şubelerimizde müşterilerimize ikram ettiğimiz Gül şerbeti ile ramazan ayının geleneklerini unutturmamaya çalışıyoruz”
Boyraz; “Belediyemizin bir diğer şirketi olan Kültür A.Ş tarafından PTT önünde bulunan nur çeşmesinde şerbet ikramı yapılmaktadır. Ayrıca Belediye binası yanında Ramazan ayı boyunca teravih namazından sonra başlayarak, gece geç saatlere kadar şiir, tiyatro, ilahi, sohbet gibi çeşitli etkinlikler düzenleniyor.  Kitap ve hediyelik eşya fuarı ile otomobil fuarı da gece geç saatlere kadar ziyaret edilebiliyor” dedi.
Resimler
Esenlik İmar İnş. ve Tic.Ltd.Şti. 2012 © Her Hakkı Saklıdır